LFS-ANM-T43-V2 Non Metal Laser Height Controller V2 Ruida Laser Controller
Shenzhen Ruida Technology Co., Ltd.
Contact Now
Brand Name : Ruida
Model Number : LFS-ANM-T43-V2
Certification : CE, FCC, RoHB
Place of Origin : China
MOQ : 1
Price : Negotiable, contact us
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Delivery Time : 2-3 work days
Packaging Details : Carton
Panel : 4.3'' touch screen
Communication : Ethernet, RS232
Control method : Pulse
Motor : Servo motor and stepping motor
Control output : 1MHz
Laser cutting : Non-metal cutting
Sampling frequency : 1000Hz
Speed : 300mm/s
Detection distance : ±35mm
Dynamic follow accuracy : ≤0.1mm
Real-time adjustment of focus : Support
Focal length adjusts step : 0.1mm
Contact Now
Ruida Controller LFS-ANM-T43-V2 Non-metal Height Controller V2
Description Of Ruida Controller LFS-ANM-T43-V2
LFS-ANM-T43-V2 automatic height controller focuses on non-metal cutting developed by Shenzhen Ruida Technology Co., LTD. Equipped with 4.3” industrial TFT color touch screen, it can optimize the operation interface and pulse control method, display the status and data in real time, heighten the motion speed and response speed of the controller and realize the accurate automatic height control
Parameter LFS-ANM-T43-V2
Panel 4.3” touch screen
Communication interface Ethernet, RS232
Control method Pulse
Control output 1MHz
Sampling frequency 1000Hz
Speed 300mm/s
Detection distance ±35mm
Dynamic follow accuracy ≤0.1mm